Nowe inteligentne narzędzie wielofunkcyjne: XPB

Nowe inteligentne narzędzie wielofunkcyjne: XPB


XPB to nie tylko pierwsza wiertarka akumulatorowa dla branży lotniczej i kosmicznej, ale również pierwsza wielofunkcyjna platforma przyszłości tej branży.

Procesy montażu w branży lotniczej i kosmicznej są skomplikowane. Różne rodzaje materiałów – metale, kompozyty – łączy się za pomocą różnego rodzaju łączników. W efekcie stanowiska pracy są zasypane różnymi narzędziami, z których każde służy do wykonywania innego rodzaju zadania montażowego.

Efekty są dalekie od ideału. Pracownicy linii montażowych ciągle podnoszą lub odkładają narzędzia, przewody powietrzne plączą się, łatwo się o nie potknąć i ograniczają możliwości ruchu, a na dodatek powstaje dużo hałasu. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że narzędzia te wymagają poważnego nakładu finansowego i generują wysoki koszt posiadania, ponieważ wymagają regularnej kalibracji i konserwacji. Dla branży zaawansowanych technologii, której produkty mogą przemierzać przestrzeń kosmiczną, łamać barierę dźwięku i przeciwstawiać się grawitacji, nie jest to najlepsza wiadomość.

New Smart Multi-Function Tool: the XPB

Jakby to było, gdybyśmy pozbyli się pneumatycznych przewodów zasilających, wyrzucili do kosza nadmiar narzędzi i mogli korzystać z jednego, eleganckiego rozwiązania? Jeśli korzystasz z oferty firmy Desoutter, poznaj rozwiązanie XPB Modular: inteligentne, wielofunkcyjne narzędzie o ogromnych możliwościach. XPB to nie tylko pierwsza wiertarka akumulatorowa dla branży lotniczej i kosmicznej, ale również pierwsza wielofunkcyjna platforma przyszłości tej branży. XPB, powstałe w ramach strategii Desoutter 4.0, może zmienić obraz branży kosmiczno-lotniczej.

Krótko mówiąc, XPB Modular to elektryczne narzędzie ręczne, do którego można podłączać różne głowice – standardową, do wysokiego momentu obrotowego, offsetową, a nawet do tymczasowych połączeń i łamliwych kołnierzy. Jedno narzędzie obejmujące pełen zakres prędkości może być używane ze wszystkimi materiałami z branży lotniczej i kosmicznej. Ponadto narzędzie XPB jest inteligentne. Jego oprogramowanie umożliwia szybką konfigurację, automatycznie rozpoznaje głowicę oraz liczy cykle zarówno głowic, jak i samego narzędzia. Ma otwartą architekturę, co oznacza, że nie zestarzeje się szybko i może być używane w inteligentnych fabrykach.

New Smart Multi-Function Tool: the XPB

Co to wszystko oznacza? Przede wszystkim narzędzie XPB jest łatwiejsze w obsłudze i konserwacji. Ponadto pozwala ograniczyć ilość przedmiotów na linii. Jest bezpieczniejsze – brak przewodów powietrznych, o które można się potknąć – i o około 20% cichsze od odpowiedników pneumatycznych. Zasilanie akumulatorowe daje swobodę ruchu i eliminuje konieczność doprowadzenia źródła powietrza, co znacznie obniża koszty energii. Inteligentne oprogramowanie na bieżąco dostarcza informacji na temat działania, przyspieszając proces szkolenia operatora przy zachowaniu wysokiej jakości.

Wierzymy, że, podobnie jak pierwszy lot człowieka, XPB jest tylko początkiem możliwości. Powodzenia!

Chcesz uzyskać więcej szczegółów lub ofertę?

Zadaj pytanie lub poproś o ofertę teraz naszych ekspertów, którzy są w Twoim pobliżu!

Zadaj pytanie Zamów ofertę Zamów demonstrację
Cart

Twój koszyk

Element usunięty. Cofnij