Rewolucja w procesach montażu

Rewolucja w procesach montażu


Desoutter rozwija fantastyczną technologię, która zrewolucjonizuje procesy inteligentnego montażu. Możemy już ujawnić, że trwa wprowadzanie do ekosystemu Desoutter sprawdzonego rozwiązania pozycjonowania Nexonar.

To doskonałe połączenie zapewni naszym klientom z całego świata niezrównaną precyzję i identyfikowalność prac montażowych. Ponadto znacznie usprawni kontrolę procesów: zwiększy produktywność oraz podniesie jakość i poziom bezpieczeństwa.

Nexonar to najbardziej zaawansowana technologia tego rodzaju z aktualnie dostępnych. Powszechnie uznawana za jedyne niezawodne rozwiązanie do precyzyjnych prac przemysłowych – pozwala na pozycjonowanie przedmiotów z dokładnością do 1 mm w czasie rzeczywistym i przy zerowym opóźnieniu. To rozwiązanie rejestracji ruchu na żywo idealnie sprawdza się w wymagających branżach, takich jak motoryzacyjna i kosmiczna, w których doskonała dokładność ma krytyczne znaczenie i nie ma marginesu błędu. Przykładowe zastosowania to dociskanie, wiercenie oraz pobieranie i umiejscawianie zespołów akumulatorowych samochodów elektrycznych albo wewnętrznych i zewnętrznych kadłubów samolotów.

Poznaj rozwiązanie

 

Rozwiązanie Nexonar wykorzystuje technologię aktywnych znaczników na podczerwień i zastrzeżone oprogramowanie do precyzyjnego monitorowania położenia i orientacji przedmiotów na linii montażowej. Aktywne znaczniki IR można z łatwością zastosować w komponentach, narzędziach i odzieży operatorów, np. rękawicach lub opaskach na nadgarstki. Czujniki te są monitorowane przez jedną lub kilka kamer na podczerwień zamontowanych na linii. Następnie oprogramowanie Nexonar steruje etapami procesu, podpowiadając operatorom odpowiednie kroki i eliminując ryzyko popełnienia błędów, co umożliwia sprawne wykonywanie pracy i osiąganie optymalnej jakości. Ponadto program rejestruje położenie każdej części w trakcie montażu, aby umożliwić pełną identyfikowalność.

Desoutter współpracuje z Nexonar od 2017 roku, więc firmy wypracowały już silną relację, na której można oprzeć dalszą współpracę. Pełna integracja rozwiązania Nexonar w stabilnym ekosystemie Desoutter ułatwi jego używanie i uprości instalację na liniach montażowych. Nasi klienci skorzystają z połączenia wiedzy dwóch firm, w szczególności w zakresie gotowych rozwiązań dotyczących kontroli procesów, wskazówek dla operatora i interfejsu użytkownika, jak również z usprawnionej pracy serwisu globalnego oraz lepszej reakcji na zapotrzebowanie rynku.

Wspólnie pomożemy naszym klientom zrobić kolejny krok na drodze ku inteligentnemu montażowi oraz zwiększymy produktywność, podniesiemy jakość i zwiększymy bezpieczeństwo. 

Chcesz uzyskać więcej informacji lub zamówić ofertę?

Zadaj pytanie lub poproś o ofertę teraz naszych ekspertów, którzy są w Twoim pobliżu!

Zapytaj Zamów ofertę Zamów demonstrację
Cart

Twój koszyk

Element usunięty. Cofnij