Historia firmy Desoutter Narzędzia Przemysłowe

Historia firmy Desoutter Narzędzia Przemysłowe


Aby zostać światowym liderem w rozwiązaniach montażowych, firma Desoutter zdobyła wiedzę i ekspertów z różnych dziedzin. Założona w 1914 roku firma Desoutter Ltd. specjalizuje się w produkcji pneumatycznych wkrętaków, wiertarek i wiertarek samoprowadzących. Firma Georges Renault została założona we Francji w 1918 r. Specjalizuje się w produkcji narzędzi elektrycznych, systemów mocowania oraz narzędzi do usuwania materiału. Następnie w 1977 r. w USA powstała firma Tech Motive Tools, która produkowała inteligentne narzędzia i systemy montażu na prąd stały. Następna firma to Scan Rotor, założona w 1977 r. i skupiająca się na złączach śrubowych. Firma SETITEC Line, założona w 2005 r., specjalizuje się w zaawansowanych systemach wiercenia ADU dla przemysłu lotniczego.

Pochodzenie firmy Desoutter

Było pięciu braci Desoutter, wszyscy byli pasjonatami lotnictwa...

Historia innowacyjnej marki

Za pomocą myszki przesuń oś czasu z lewej strony w prawą.

Historia innowacyjnej marki

Oni polecają firmę Desoutter

Najlepiej wyjaśnią to nasi klienci i partnerzy...

AIRBUS FRANCJA

Airbus to dział produkujący samoloty grupy Airbus (wcześniej European Aeronautic Defence and Space Company). Ta firma z siedzibą we Francji od 2013 roku wyprodukowała 626 samolotów pasażerskich. Ponadto jest też znana z tego, że wyprodukowała i wypromowała pierwszy opłacalny samolot wyposażony w system fly-by wire, Airbus a320, oraz największy na świecie samolot pasażerski a380.

Baptiste Bertrand – osoba odpowiedzialna za procesy mocowania w dziale metod mocowania

Jestem odpowiedzialny za procesy mocowania w dziale metod mocowania Airbus Nantes (Francja).

Dawniej nawiązaliśmy współpracę z Georgesem Renault, integrując sprzęt do wiercenia. W późniejszym czasie dokonaliśmy integracji pierwszych wkrętaków elektrycznych w programie A350.

Spoczywa na nas wielka odpowiedzialność za pasażerów. Branża, w której działamy wymusza na nas konieczność stawiania bardzo wysokich wymagań, abyśmy mogli produkować bezpieczne samoloty.

Firma Desoutter dostosowuje się do naszych potrzeb i dlatego korzystamy z jej produktów każdego dnia, zarówno do przygotowywania (szlifierki, wiertarki itp.), jak i montażu (tymczasowe lub stałe mocowania).

APRILIA WŁOCHY

Aprilia to czołowy producent grupy Piaggio w branży sportowej.

Agostino Masiero – dyrektor technologiczny

Aprilia to wiodąca na świecie marka dysponująca najnowocześniejszą technologią silnikową. Nasz rozwój i wiodąca pozycja na rynku motocyklowym opierają się na produktywności, niezawodności i innowacyjności, które osiągamy przez ciągłe inwestowanie w badania i rozwój.

W 2010 r. postanowiliśmy zacząć rejestrować wyniki dociskania, w szczególności w mocowaniach hamulców, kół i układu kierowniczego. Z CVI3 i elektrycznymi narzędziami, takimi jak CVIC II, MC i EAD, firma Desoutter idealnie dostosowała ofertę do naszych potrzeb. Ponadto otrzymaliśmy odpowiednio dostosowane gniazda i oprogramowanie.

Firma Aprilia jest absolutnie zadowolona z narzędzi Desoutter oraz sposobu dostarczania rozwiązań. Dzięki temu dziś Desoutter zapewnia sprzęt dla całej grupy Piaggio.

Największe moim zdaniem zalety firmy Desoutter to: profesjonalizm i produktywność zespołu technicznego i serwisowego, jakość technologii oraz doskonały stosunek jakości do ceny.

CATERPILLAR USA

Caterpillar to wiodący na świecie producent sprzętu budowlanego i górniczego, silników Diesla i na gaz ziemny, przemysłowych turbin gazowych oraz lokomotyw spalinowo-elektrycznych.

Gary Joslyn – inżynier produkcji

Firma szukała globalnego dostawcy narzędzi, który byłby w stanie dostarczać gotowe rozwiązania do wszystkich fabryk Caterpillar na świecie. Firma Desoutter przygotowała pokaz całego asortymentu w siedzibie Caterpillar, podczas którego przedstawiła możliwości swoich produktów. Już od pierwszego spotkania firma Caterpillar była przekonana, że Desoutter to odpowiedni globalny partner w zakresie dostaw narzędzi!

Moim zdaniem zespół Desoutter ma wiele cech, dzięki którym podjęcie decyzji było łatwiejsze. Firma wykazała się doskonałą wiedzą na temat produktów, świetną komunikatywnością, ma fantastyczny zespół oraz niezmordowanie dąży do doskonałości.

Ich pomoc w zakresie optymalizacji procesów produkcji jest nieoceniona. Nasza firma bardzo rygorystycznie pilnuje surowych norm jakościowych w przypadku najważniejszych połączeń, które składa, a narzędzia Desoutter nadają się do tego doskonale i choć są zaawansowane technologicznie, ich cena jest przystępna.

CHANGAN AUTOMOBILE CHINY

Założona w 1862 r. i uważana za pioniera nowoczesnego przemysłu chińskiego firma Changan Automobile jest renomowanym producentem zatrudniającym prawie 50 000 osób. Do jej najważniejszych produktów należą samochody osobowe i mikrofalówki, małe ciężarówki oraz furgonetki.

Gui Cheng Sheng – główny inżynier ds. montażu silników w dziale technicznym Changan

W 2009 r. firma postanowiła wymienić niektóre stare narzędzia na zaawansowane urządzenia, aby podwyższyć jakość montażu.

Władze firmy chcą zmniejszyć ryzyko wystąpienia błędu ludzkiego poprzez wykorzystanie sprzętu zapewniającego precyzyjny moment obrotowy. Ponieważ parametry docisku można sprawdzić, można je wykorzystać do badań nad poprawą jakości i rozwoju metod zarządzania.

Rozwiązanie integracyjne Desoutter jest kompletne i obejmuje pewne udogodnienia, o których nawet nie pomyśleliśmy. Ponadto przedstawiciele Desoutter udzielili nam kilku bardzo praktycznych rad i zaoferowali bardzo atrakcyjną cenowo ofertę.

Oprócz optymalizacji procesu produkcji, firma Desoutter pomogła nam ulepszyć środowisko pracy przez redukcję hałasu i ułatwienie pracy dzięki zastosowaniu ergonomicznych narzędzi.

Jesteśmy zadowoleni nie tylko z narzędzi, ale i usług świadczonych przez firmę Desoutter. Jej pracownicy przeprowadzili na przykład kilka seminariów technicznych, podczas których eksperci podzielili się z nami wiedzą oraz przeprowadzili wśród naszych pracowników szkolenia w zakresie technologii dociskania.

COMAC CHINY

Commercial Aircraft Corporation of China (Comac) to należąca do państwa firma, będąca wiodącym producentem samolotów pasażerskich w Chinach. Ponadto powierzono jej zaplanowanie rozwoju programu budowy pasażerskich samolotów odrzutowych, jak również uprzemysłowienia lotnictwa cywilnego w Chinach. Badania, produkcja i testy samolotów pasażerskich, jak również powiązanych z nimi produktów, a także marketing, serwisowanie, wynajem i obsługa są kosztowne.

Han Jianbing – wiceprezes działu montażu

Liczyliśmy na lżejsze narzędzia Desoutter o dużej mocy, aby odciążyć pracowników na hali i poprawić jakość naszych produktów. Dostarczyli nam zestaw indywidualnie dopasowanych do naszych potrzeb rozwiązań, które zyskały uznanie wszystkich robotników.

To pozwoliło nam skrócić czas trwania procesów, przyspieszyć produkcję i poprawić jakość produktów, jednocześnie zmniejszając intensywność pracy.

Firma Desoutter szybko reaguje, a dostarczane przez nią narzędzia, rozwiązania i usługi są efektywne i niezawodne. Dzięki bogatemu doświadczeniu i wiedzy z dziedziny przemysłu lotniczego i kosmonautycznego, firma Desoutter przekonała nas, że może być godnym zaufania partnerem!

DACIA RENAULT RUMUNIA

Dacia to Rumuńska filia francuskiego producenta samochodów Renault. Działająca w Rumunii firma jest największym eksporterem z tego kraju i piątym największym producentem samochodów w Europie pod względem liczby produkowanych pojazdów.

Florian Georgescu – szef linii montażowej silnika H4xx

Nasza firma współpracuje z Desoutter już od 14 lat, od czasu wdrożenia pierwszego projektu Renault w Dacii. Za cel postawiliśmy sobie ciągłe podwyższanie jakości istniejących produktów i integrację nowych produktów zgodnie ze standardami jakościowymi Renault.

Obecnie jestem szefem zespołu montażu silnika Hxx i większość naszych prac polega na dociskaniu różnych elementów. Korzystamy wyłącznie z systemów Desoutter, ponieważ w pełni spełniają nasze oczekiwania w zakresie możliwości, trwałości, produktywności oraz innowacyjności. Przy tym są indywidualnie dostosowane do naszych potrzeb i w pełni identyfikowalne, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad jakością produktu.

Moim zdaniem do największych zalet firmy Desoutter zaliczają się łatwy w obsłudze interfejs oprogramowania, niezawodność oraz zróżnicowana oferta produktów. Wiemy, że firma Desoutter ciągle się rozwija, dzięki czemu jej systemy dociskania zawsze spełniają najnowsze wymagania branżowe.

DELPHI TVS INDIE

Delphi-TVS to wspólne przedsiębiorstwo Delphi Corporation (USA) i TV Sundaram Iyengar & Sons (Indie) produkujące systemy wtrysku oleju napędowego dla samochodów osobowych i sportowych, pojazdów użyteczności publicznej, lekkich samochodów dostawczych, ciągników, silników jedno- i dwucylindrowych.

A Srinivas Rao – zastępca dyrektora generalnego, PED

Pierwsze narzędzie pneumatyczne sprowadziliśmy z Wielkiej Brytanii 23 lata temu, czyli w 1991 r. Od samego początku firma Desoutter zapewniła nam doskonałe wsparcie na miejscu, dostarczała części zamienne oraz świadczyła usługi serwisowe. Z czasem nasza współpraca przekształciła się w niezawodne partnerstwo.

Od tamtej pory oferowane produkty zostały znacznie ulepszone i jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości nowych modeli Desoutter. Problemy z kontrolą jakości, które kiedyś zdarzały się nam w naszych produktach, dziś już nie występują.

Wszystko jest podporządkowane dobru klienta, zgodnie z naszą linią wartości.

Podoba nam się też to, że nie ma żadnych problemów z nowymi generacjami narzędzi, co pozwala nam na elastyczne podejście do automatyzacji. Kiedy zmienimy cele, bez problemu dostosowujemy do nowych warunków nasze procesy produkcyjne.

ELECTROLUX WŁOCHY

Electrolux to globalny lider w dziedzinie produkcji urządzeń domowych. W jego ofercie znajdują się dokładnie zaprojektowane i innowacyjne rozwiązania dla domu i firm. We Włoszech Electrolux posiada pięć ważnych obiektów produkcyjnych z pięcioma fabrykami, w których wytwarzane są urządzenia dla konsumentów domowych i profesjonalnych.

Emanuele Quarin – szef fabryki w Porcii

Współpraca firm Electrolux i Desoutter rozpoczęła się w 1980 r. i z każdym rokiem się zacieśniała. Fabryka z Porcii dążyła do ulepszania swoich produktów, a firma Desoutter postawiła sobie za cel doskonalenie systemów zaciskania i optymalizację ergonomii.

Firma Desoutter nie boi się wyzwań, o czym przekonaliśmy się w 1991 r., kiedy rozpoczęliśmy pierwszy projekt automatyzacji. Kilka razy rozważaliśmy możliwość współpracy z inną firmą, ale ostatecznie zawsze decydowaliśmy się pozostać z Desoutter, ponieważ mamy pewność, że za każdym razem pomoże nam znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Pragnę podkreślić aktywne podejście tej firmy do znajdowania najlepszych rozwiązań w każdej sytuacji. Bardzo się to przydało w 2010 r., kiedy wspólnie przygotowywaliśmy wymianę narzędzi pneumatycznych na elektryczne, aby móc spełnić normy jakościowe i oszczędzić energię elektryczną.

Fakt, że w tym roku Desoutter obchodzi stulecie swojego istnienia stanowi dowód na to, że doskonale radziła sobie w przeszłości i nadal opracowuje coraz to nowsze rozwiązania.

EMBRAER BRAZYLIA

Embraer S.A. to brazylijski konglomerat lotniczo-kosmonautyczny produkujący samoloty pasażerskie, wojskowe, dyspozycyjne i rolnicze oraz świadczący usługi z zakresu aeronautyki. Ponadto jest też największym na świecie producentem pasażerskich samolotów odrzutowych o pojemności do 120 osób i jednym z największych w Brazylii eksporterów.

Emílio Delfino de Souza Neto – specjalista ds. narzędzi Carlos Alberto Anderson – specjalista ds. rozwoju procesów

Szukaliśmy marek mogących zaoferować najlepszą technologię, która sprostałaby naszym coraz bardziej skomplikowanym wymaganiom montażowym. W szczególności przy montażu struktury samolotów wymagana jest absolutna precyzja. Ponadto chcieliśmy zapewnić ergonomiczne warunki pracy naszym robotnikom. Współpraca firmy Embraer z Desoutter rozpoczęła się 25 lat temu, a jej początkowym celem było zwiększenie produktywności i zapewnienie lepszej ergonomii pracy.

Wiemy, że Desoutter ciągle poszukuje nowych technologii, które mogłyby być pomocne w naszej działalności.

Ponadto firma Desoutter zdaje sobie sprawę, że branża lotniczo-kosmonautyczna wymaga indywidualnych produktów oraz z każdym rokiem coraz bardziej się specjalizuje. Dzięki temu mamy pewność, że nasze wymagania zawsze będą spełnione. Przykładem tego jest przejęcie przez Desoutter firmy SETITEC, która dostarcza produkty przeznaczone właśnie dla naszego segmentu.

Jeśli dzisiaj Desoutter świętuje setną rocznicę swojego istnienia, to naszym zdaniem jest to możliwe dzięki jej sile, etycznemu postępowaniu oraz wiedzy w swojej dziedzinie, która pozwala jej spełniać wymagania rynku.

FAURECIA FRANCJA

Faurecia to francuska grupa działająca w branży inżynierii i produkcji sprzętu motoryzacyjnego. Firma opracowuje, produkuje i wprowadza na rynek sprzęt do foteli samochodowych, systemy wewnętrzne, technologie kontroli spalin oraz elementy zewnętrzne samochodów.

François Coulon – specjalista ds. mocowań

W 1999 r. nasz najnowszy klient zażądał, aby szczególny nacisk położyć na jakość. Dlatego zaczęliśmy wymieniać narzędzia pneumatyczne na elektryczne firmy Desoutter, aby móc kontrolować zarówno kąt, jak i moment obrotowy każdego docisku.

Osobiście bardzo lubię ducha współpracy firmy Desoutter. Zawsze uważnie wsłuchują się w potrzeby i chętnie współpracują, aby przygotować idealnie dopasowane rozwiązanie.

Fakt, że są obecni na całym świecie też jest dla nas istotny. W Rosji na przykład dzięki wsparciu miejscowego oddziału Desoutter udało nam się uruchomić nową linię produkcyjną w bardzo krótkim czasie, co przełożyło się na duże oszczędności.

Ponadto warto podkreślić efektywność platformy współpracy My Desoutter Cloud, która ułatwia wymianę strategii i najlepszych praktyk między Desoutter a zespołami Faurecii z całego świata.

GENERAL MOTORS S.A. AFRYKA POŁUDNIOWA

General Motors to amerykańska międzynarodowa korporacja projektująca, produkująca, wprowadzająca na rynek i dystrybuująca samochody oraz części do samochodów. Grupa produkuje samochody w 37 krajach pod 10 różnymi markami. W Afryce Południowej General Motors składa na przykład samochody Chevrolet Utility, tańszy model Chevrolet Spark, jak również lekkie samochody i ciężarówki Isuzu.

Graham Bell – dyrektor techniczny

Nasza współpraca z Desoutter rozpoczęła się od otwarcia fabryki samochodów Opel Corsa w 1996 r. O wyborze właśnie tej firmy zdecydowały takie czynniki, jak obecność serwisu na miejscu, znajomość lokalnego przedstawiciela i bardzo korzystna cena.

Pamiętam, że firma ta przeprowadziła najlepszą prezentację oraz wykazała się najlepszą znajomością produktów spośród wszystkich biorących udział w konkursie.

Podstawowymi wymaganiami, jakie stawiała nasza firma odnośnie do dostaw i instalacji, były terminowość, jakość i niezawodność. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że wsparcie techniczne, jakie nam zaoferowano przewyższyło moje oczekiwania!

Zawsze jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i projekty, a firma Desoutter ze swoimi innowacjami pomaga nam w realizacji coraz to nowszych celów. W tym roku Desoutter obchodzi stulecie istnienia i może poszczycić się tym, że sprostała globalnym wyzwaniom dzięki posiadaniu specjalistycznej wiedzy w bardzo konkretnych dziedzinach!

HELLA AUTOMOTIVE MEKSYK

Hella to wiodący producent reflektorów, lamp tylnych i świateł przeciwmgielnych do samochodów. Posiada punkty sprzedaży i partnerów w ponad 100 krajach, w tym w Meksyku. Hella zaopatruje wtórny rynek motoryzacyjny i warsztaty w szeroki i stale poszerzany wybór części do układów oświetlenia, elektryki, elektroniki oraz ogrzewania i chłodzenia samochodów.

Główny inżynier

10 lat temu zaczęliśmy korzystać z narzędzi CVIS firmy Desoutter, aby mieć lepszą kontrolę nad jakością najważniejszych połączeń plastikowych. Przeprowadziliśmy test porównawczy, w którym wzięliśmy pod uwagę parametry techniczne, serwis i wsparcie na miejscu oraz dostępność narzędzi. Okazało się, że oferta Desoutter spełnia wszystkie nasze wymagania.

Świetne wyniki zachęciły nas do kontynuowania współpracy i wkrótce firma Desoutter stała się globalnym dostawcą indywidualnych rozwiązań dla naszej marki.

Narzędzia te doskonale sprawdzają się w naszych procesach montażu. W szczególności są wyjątkowo trwałe – mamy narzędzia, które bez problemu wytrzymały ponad trzy miliony cykli. A poza tym cenimy sobie łatwość obsługi i przyjazny dla użytkownika interfejs oprogramowania.

Oprócz wydajności bardzo ważna jest dla nas możliwość kontrolowania momentu obrotowego i procesu dociskania. Dzięki narzędziom Desoutter zdobywamy cenne informacje, które pozwalają nam skutecznie rywalizować z konkurencją.

HELLA AUTOTECHNIK NOVA CZECHY

Hella Autotechnik Nova to wiodący producent reflektorów, lamp tylnych i świateł przeciwmgielnych do samochodów.

Karel Volcik – dyrektor ds. technologii montażu

Współpracę z Desoutter rozpoczęła w 2007 r. Szukaliśmy zaawansowanych technologii, aby poprawić jakość naszych procesów produkcyjnych. W szczególności interesowały nas rozwiązania dotyczące wielokrotnych cykli momentu obrotowego i technik programowania momentu obrotowego.

Firma Desoutter zaproponowała innowacyjne systemy dostosowane do naszych potrzeb i pomogła nam osiągnąć wyznaczone cele!

Od samego początku byliśmy pod dużym wrażeniem nie tylko tego, jak solidne, wytrzymałe i trwałe były ich narzędzia, ale również ich precyzji i możliwości.

Zespół techniczny Desoutter pomógł nam zoptymalizować istniejące techniki dociskania i przedstawił nam najnowszą technologię w tej dziedzinie. Teraz możemy monitorować efekty dociskania wszystkich połączeń. Ponadto mamy wgląd we wszystkie parametry połączeń, co umożliwia nam zapewnienie spójności podczas procesu montażu.

Dzięki rozwiązaniom Desoutter mamy pewność, że wszystkie parametry będą się zgadzać oraz że nasze procesy produkcyjne spełnią wszystkie normy jakościowe.

HERO MOTOCORP LIMITED INDIE

Hero MotoCorp ltd. to indyjski producent motocykli i skuterów z siedzibą w New Delhi i drugi na świecie producent pojazdów jednośladowych. Celem firmy jest zostanie międzynarodową korporacją, która będzie spełniać wymagania klientów w kwestii mobilności. Jednocześnie firma ta chce wyznaczać trendy w technologii, stylistyce i jakości.

AK Taneja – dyrektor generalny – produkcja

Nasza firma bardzo szybko się rozwijała. Produkcja zwiększyła się prawie pięciokrotnie, od 2000 motocykli na fabrykę dziennie kiedyś do ponad 9000 dziś. Współpracę z Desoutter podjęliśmy, aby poradzić sobie z tą dynamiką bez utraty z widoku najważniejszego celu: osiągnięcia rekordu zera skarg!

Po 10 latach obustronnie owocnej współpracy możemy bez wahania stwierdzić, że produkty są doskonałe, dzięki czemu nasze motocykle pod względem jakości stoją na światowym poziomie. W efekcie nie odnotowaliśmy żadnych skarg od klientów i możemy pochwalić się fantastycznymi wynikami bezpieczeństwa.

Zespół Desoutter składa się z wysokiej klasy zmotywowanych do pracy specjalistów. Traktują nas jak najważniejszych klientów. Dbają o nasze zadowolenie, oferując nowe rozwiązania i indywidualne usługi, które zawsze dostarczają na czas.

Życzymy wszystkiego najlepszego całemu zespołowi Desoutter, dalszego rozwoju i szampańskiej zabawy podczas świętowania!

HINDUSTAN AERONAUTICS LIMITED INDIE

Ta zarządzana przez indyjskie ministerstwo obrony firma działa głównie w przemyśle lotniczo-kosmonautycznym, a więc produkuje i montuje samoloty i lotniczy sprzęt komunikacyjny, jak również zarządza lotniskami.

Rakesh Kumar Mishra – zastępca dyrektora generalnego – IJT Assembly

Nasza współpraca z Desoutter rozpoczęła się w 1989 r. W tamtym czasie w naszych starych oddziałach nie znano nowych narzędzi, które pojawiły się na rynku. Zespół z Desoutter przeprowadził jakieś 10 czy 15 prezentacji. Odwiedzali nas przynajmniej raz w miesiącu i organizowali sesje szkoleniowe dla naszych techników. Po szeregu takich sesji zaoferowali nam indywidualnie dostosowane realne rozwiązania, aby pomóc nam przestawić się na najnowocześniejsze technologie! Do dziś odnosimy korzyści z ich zaangażowania, ponieważ nawiązaliśmy prawdziwie partnerską współpracę. Zespół Desoutter pozostaje z nami w ciągłym kontakcie.

D. Rajasekaran – zastępca dyrektora generalnego, oddział samolotowy

Trwałość narzędzi jest naprawdę imponująca. Na niektórych liniach produkcyjnych wciąż używamy 30-letnich produktów!

Oferta Desoutter zawsze jest lepsza niż podaje specyfikacja. Firma zawsze przedstawia alternatywne i bardzo trafne rozwiązania. W ten sposób pomaga nam optymalizować procesy strukturalne i montażowe.

Niech firma Desoutter rozwija się w ten sposób do 200. rocznicy swojego istnienia i niech cały czas nas wspiera!

IRKUTSK AVIATION PLANT ROSJA

Irkutsk Aviation Plant to część Irkut Corporation, firmy najbardziej znanej z produkcji samolotu Suchoj. Firma projektuje, buduje, wdraża i serwisuje najlepszy w swojej klasie samolot, a także oferuje szeroki wybór produktów, w tym wojskowy samolot szkoleniowy Yak-130, bezzałogowe statki powietrzne oraz komponenty do samolotów pasażerskich Airbus.

Georgi Polyakov – zastępca dyrektora przedprodukcji

Kiedy rozpoczęliśmy pracę nad elementami do programu Airbus A320, nasi międzynarodowi partnerzy polecili nam narzędzia angielsko-francuskiej marki Desoutter. Szukaliśmy sprzętu, który byłby jak najbardziej niezawodny i produktywny, a jednocześnie aby było jak najmniej odrzutów. Dziś możemy bez wahania powiedzieć, że narzędzia Desoutter spełniły wszystkie nasze wymagania.

Z Desoutter pracowaliśmy także przy projekcie MS-21 – samolocie pasażerskim średniego zasięgu wyposażonym w zaawansowane technologie. Proces produkcji MS-21 wymagał zastosowania sprzętu i technologii najwyższej jakości. Okazało się, że nie ma możliwości wykonywania otworów o wymaganej jakości bez użycia specjalistycznych narzędzi, takich jak wiertarki z automatycznym posuwem.

Firma Desoutter jako jedyna była w stanie dostarczyć rozwiązanie, które pozwoliło osiągnąć odpowiedni efekt.

Ponadto chcę też podkreślić wysoki poziom merytoryczny specjalistów firmy Desoutter, którzy pomogli nam wybrać sprzęt. Nie dość, że spełniliśmy wszystkie wymagania jakościowe, to jeszcze dodatkowo skróciliśmy czas montażu i odczuwalnie zredukowaliśmy koszt wykonania otworu.

JOHN DEERE HISZPANIA

John Deere to jeden z największych producentów maszyn rolniczych na świecie. Firma John Deere Iberica skupia się na produkcji traktorów, specjalistycznych zaawansowanych technologicznie komponentów oraz wysokiej jakości produktów dla rolnictwa, przemysłu budowlanego oraz maszyn do utrzymania zielonych przestrzeni.

Carlos Miguel Hernanz Torres – specjalista ds. produkcji

Nasza współpraca z Desoutter rozpoczęła się w czasie, gdy podwyższaliśmy standardy jakościowe i chcieliśmy wprowadzić w swoich fabrykach najnowsze technologie dociskania.

Ciągłe doskonalenie to nie tylko podnoszenie jakości, ale również aktywne szukanie oszczędniejszych i produktywniejszych rozwiązań i w tym kontekście firma Desoutter dostarczyła nam indywidualnie dostosowane produkty.

Jest to wspólne przedsięwzięcie. Połączyliśmy siły, aby sprostać naszym wyśrubowanym wymaganiom, które ciągle się zmieniały.

Rozwiązania dociskowe firmy Desoutter są używane nie tylko w produkcji, ale również w celu poprawy jakości. Bardzo dużo się nauczyliśmy i dziś posiadamy własny standard zaciskania.

Jesteśmy zadowoleni nie tylko z produktów, ale i także ze szkoleń, które pomagają nam wprowadzać nowe rozwiązania.

JAGUAR LAND ROVER ANGLIA

Jaguar Land Rover to największy producent z branży motoryzacyjnej w Wielkiej Brytanii. Podstawą jego działalności jest projektowanie, opracowywanie, produkowanie i sprzedawanie pojazdów marek Jaguar i Land Rover. Tak na marginesie, firma Jaguar początkowo produkowała boczne przyczepy motocyklowe, a dopiero później zaczęła produkcję samochodów osobowych. Z kolei firma Land Rover jest drugim najstarszym producentem pojazdów dwuśladowych na świecie.

Richard Isaac – główny inżynier SUV – zaawansowane technologie produkcji

Firma Jaguar Land Rover używa narzędzi DC Desoutter od 1985 r., ale moja współpraca z tą firmą zaczęła się w 1998 r., kiedy wprowadziliśmy nowy model Range Rover w Solihull. Celem firmy było dostarczenie na rynek najlepszego luksusowego samochodu terenowego z napędem na cztery koła, który wyróżniałby się jakością i najwyższą satysfakcją klientów.

Rozwiązania Desoutter pomogły nam w osiągnięciu celów jakościowych, dzięki pełnej identyfikowalności i odpowiedniemu czasowi taktu. Dostarczone systemy są bardzo elastyczne, dzięki czemu procesy można łatwo przenosić z jednego kontrolera do innego. To umożliwia nam równoważenie procesów montażowych.

Desoutter posiada bogatą wiedzę zdobytą dzięki współpracy z producentami pojazdów na całym świecie i wsłuchuje się w nasze potrzeby. Ściśle z nami współpracuje, co sprawiło, że wytworzyła się między nami partnerska więź.

Dziś Desoutter to dobrze prosperująca firma, która wyprzedziła konkurencję i bez szwanku przeszła przez ekonomiczne perturbacje, które niedawno wstrząsnęły światem.

MAHINDRA & MAHINDRA INDIE

Firma Mahindra & Mahidra została założona w 1945 r. i początkowo zajmowała się handlem stalą. Z czasem poszerzyła zakres działalności na wszystkie kluczowe gałęzie przemysłu nowoczesnej gospodarki, m.in.: lotniczo-kosmonautyczny, rolniczy, motoryzacyjny, elementów składowych, obrony, energii, wyposażenia gospodarstw rolniczych, finansów i ubezpieczeń, technologii informacyjnych, logistyki, czy pojazdów jednośladowych.

MBS Tuli – centrala inżynierii produkcji VP

Pierwszym zadaniem firmy Desoutter było pomóc nam zlikwidować wycieki oleju w traktorach, zapewnić komfort pracy przy montażu traktorów oraz dostarczyć ergonomiczne narzędzia. Wszystkie te cele zrealizowała wzorowo, bez jakichkolwiek niepotrzebnych dodatkowych działań.

Firma Desoutter jest naszym preferowanym partnerem biznesowym. Wspiera nas swoimi nieszablonowymi pomysłami i nawet przeprowadziła dla nas badania rozwojowe, mimo że oznaczało to dla niej pewne straty biznesowe.

Firma Desoutter przekazała 400 naszym pracownikom swoją technologię podczas doskonale zorganizowanego szkolenia poprowadzonego przez wysokiej klasy specjalistów. W jednej z naszych fabryk obchodziliśmy nawet „Dzień technologii”, podczas którego specjaliści z firmy Desoutter przekazywali wiedzę naszym ludziom.

Dzisiaj dzięki rozwiązaniom Desoutter potrzebujemy mniej części zapasowych, a nasi operatorzy pracują bardziej efektywnie.

MASCHINENFABRIK REINHAUSEN NIEMCY

Maschinenfabrik Reinhausen to światowy lider z branży energetycznej, którego podstawę działalności stanowi regulacja transformatorów mocy (przy użyciu przełączników zaczepów). Firma działa wszędzie tam, gdzie dostarczana jest energia elektryczna. Ponad 50% prądu elektrycznego na całym świecie przepływa przez jej produkty.

Christian Sauerer – planowanie montażu

Współpracę z Desoutter rozpoczęliśmy w 2009 r., zachęceni ich bogatą i elastyczną ofertą produktów.

Największym wyzwaniem na początku pracy z nowymi systemami było stworzenie odpowiedniego programu dla każdej śrubki oraz przygotowanie odpowiedniej strategii. Następnie wspólnie z Desoutter zaprojektowaliśmy indywidualne rozwiązania dla wielu pozycji wkręcania śrub, które są niedostępne dla zwykłych systemów wkręcania.

Ponadto narzędzia Desoutter pozwoliły nam podwyższyć jakość pracy, pomogły zapewnić powtarzalność wyników oraz obniżyć koszty inwestycji w jakość. Ponadto zredukowaliśmy liczbę narzędzi na miejsce pracy, hałas i czas montażu. Analizy dotyczące wyników dociskania potwierdzają, że nasze wysiłki przyniosły oczekiwane rezultaty.

Nasza współpraca nie kończy się tylko na narzędziach. Zawarliśmy też umowę serwisową, dzięki której mamy zapewnione odpowiednie rozwiązania i krótki czas reakcji.

MASERATI WŁOCHY

Maserati to włoski producent luksusowych samochodów, który odgrywa ważną rolę w historii rozwoju i kultury sportów samochodowych.

Giovanni Torraca – dyrektor ds. optymalizacji procesów w fabryce Grugliasco

Maserati współpracuje z firmą Desoutter już od trzech lat.

Wszystko zaczęło się od tego, że musieliśmy szybko przygotować linię montażową spełniającą te same normy i zapewniającą taką samą identyfikowalność, jak w Serbii.

Byliśmy pewni, że kiedy zamontujemy produkty Desoutter (z linii CVI3 i Multi CVIL), będą one pasować do naszych systemów.

Firma Desoutter spełniła nasze wymagania i wszystkie normy jakościowe (...).

Odegrała kluczową rolę w dostarczaniu rozwiązań, szczególnie podczas uruchamiania projektu prototypu Quattroporte, oraz opracowała protokół komunikacji, który pozwolił na pełną identyfikowalność wyników dociskania.

Z zaskoczeniem przyjąłem wiadomość, że firma Desoutter świętuje stulecie istnienia. Ta marka naprawdę idzie z duchem czasu, zwłaszcza w sektorze motoryzacyjnym, który przecież jest bardzo wymagający!

PSA PEUGEOT CITROËN FRANCJA

PSA Peugeot Citroën to pochodzący z Francji międzynarodowy producent samochodów i motocykli sprzedawanych pod markami Peugeot i Citroën. Ostatnio koncern PSA przyjął strategię, aby prowadzić produkcję w pobliżu rynków zbytu i ekspansji na rynki zagraniczne, czego dowodem jest zwiększenie sprzedaży w Chinach, Ameryce Łacińskiej i innych krajach świata.

Bernard Verdu – dyrektor ds. metod dociskania

Szukaliśmy francuskiego partnera, który byłby w stanie niezwłocznie sprostać naszym wymaganiom w zakresie niezawodności i szybkości dostaw, a jednocześnie byłby chętny do podjęcia współpracy w zakresie technologicznym, mającej na celu opracowanie rozwiązań, które spełnią nasze wymagania w przyszłości.

Pomijając fakt, że dostarczane rozwiązania odpowiadają naszym oczekiwaniom, ta współpraca układa się świetnie także dlatego, że firma Desoutter jest silnie zaangażowana w naszą branżę, do której wnosi wysokiej klasy wiedzę specjalistyczną.

Dzisiaj Desoutter świętuje 100 lat innowacyjności. Grupa PSA jest dumna, że przynajmniej częściowo przyczyniła się do tego sukcesu. Nasza filozofia partnerstwa idealnie współgrała z podobnym nastawieniem zespołów Desoutter, dzięki czemu doskonale się nam współpracuje nawet mimo trudnych warunków ekonomicznych.

RENAULT FRANCJA

Renault to pochodzący z Francji producent pojazdów. Obecnie firma ta produkuje samochody osobowe i dostawcze, a kiedyś zajmowała się także budową ciężarówek, traktorów, czołgów, powozów i pojazdów szynowo-drogowych.

Michel Huzé – dyrektor techniczny ds. dociskania elementów układu napędowego

Szukaliśmy alternatywy dla rozwiązań, którymi wówczas dysponowaliśmy, ponieważ zanieczyszczały one środowisko z powodu zużywania dużej ilości oleju. Poza tym były głośne, przez co cierpieli operatorzy. Ponadto chcieliśmy uprościć procesy utrzymania oraz opracować produkty, które pozwalałyby na cyfrową kontrolę linii produkcyjnej.

Firma Desoutter pomogła nam unowocześnić systemy oraz wprowadzić standaryzację w wielu naszych fabrykach.

W tamtym czasie marka nosiła nazwę Georges Renault i byliśmy bardzo zadowoleni z profesjonalizmu oraz dostępności zespołu, z którym współpracowaliśmy. Dlatego nasza współpraca wciąż trwa.

Dziś produkty firmy Desoutter są u nas używane nie tylko na mechanicznych liniach produkcyjnych, ale również na późniejszych etapach projektowania prototypów.

Gdybym miał polecić Desoutter innej firmie, podkreśliłbym jakość i ergonomiczność produktów, łatwość programowania, elastyczność oraz modularną budowę.

RENAULT SAMSUNG KOREA POŁUDNIOWA

Renault Samsung to południowokoreański producent samochodów. Początkowo firma nazywała się Samsung Motors, ale w 2000 r. została wcielona do Renault.

Dongyoung Kim – specjalista ds. procesów

Kiedy nasza firma opracowywała skrzynię biegów z podwójnym sprzęgłem dla eksportowego modelu na olej napędowy SM5 o małej pojemności, zamówiliśmy końcówki płaskie do kluczy nasadowych do użycia między silnikiem i przekładnią. Szukaliśmy firmy, która sprostałaby naszym wymaganiom od początku uruchomienia przez nas naszego nowego projektu i okazała się nią właśnie firma Desoutter.

Najpierw opracowaliśmy koncepcję nowego narzędzia, ale nie zdało ono egzaminu. Choć zamówienie złożyliśmy późno, firma Desoutter dostarczyła testowe narzędzie na czas oraz zapewniła wsparcie, dzięki któremu dotrzymaliśmy terminu rozpoczęcia produkcji masowej. Ponadto zawsze szybko reagowali i przedstawiali rozwiązania.

Narzędzia Desoutter są łatwe w użyciu i niezmiennie charakteryzują się wysoką jakością. Jesteśmy z nich bardzo zadowoleni.

Dzisiaj firma Desoutter jest dla nas partnerem i dostawcą rozwiązań, a nie tylko sprzedawcą, którego interesuje wyłącznie zbywanie produktów.

TATA MOTORS INDIE

Tata Motors Limited to największa w Indiach firma motoryzacyjna. Jest liderem we wszystkich segmentach samochodów dostawczych i jednym z czołowych producentów samochodów osobowych, średniej wielkości samochodów i pojazdów użyteczności publicznej. Ponadto jest piątym pod względem wielkości na świecie producentem ciężarówek oraz czwartym producentem autobusów.

Kamaljeet Singh – dyrektor – dział projektowania samochodów

Firma Tata Motors Ltd. współpracuje z Desoutter od 15 lat.

Szukaliśmy zaawansowanych technologii, które byłyby solidne, trwałe i wytrzymałe, a przy tym nie wymagały intensywnej konserwacji. Ponadto zależało nam na tym, aby zaproponowane nam rozwiązania w pełni spełniały nasze wymogi.

Szczególnie cenimy wsparcie miejscowych dealerów i sprzedawców, którzy zawsze szybko i skutecznie reagują na nasze prośby.

Firma Desoutter zawsze dostarcza produkty na czas, a niekiedy nawet wcześniej niż to zostało uzgodnione!

Trzy największe moim zdaniem podstawowe zalety firmy Desoutter to: profesjonalizm i produktywność zespołu technicznego i serwisowego, wysoka jakość technologii oraz doskonały stosunek jakości do ceny.

TOYOTA AUTO BODY CO. LTD JAPONIA

Toyota Auto Body Co., Ltd. to należący do grupy Toyota producent minivanów, SUV-ów, samochodów dostawczych oraz pojazdów specjalistycznych. Ponadto firma ta rozwija produkcję kompaktowych pojazdów elektrycznych, które mają stanowić przyszłość następnej generacji transportu drogowego.

Takehiro Kozaki – dyrektor grupy

W 2010 r. szukaliśmy alternatywnych rozwiązań do dokręcania śrub. Po przeanalizowaniu kwestii dotyczących kosztów, wydajności, funkcjonalności i możliwości technicznych za najlepszą uznaliśmy ofertę firmy Desoutter.

Aktualnie Toyota Auto Body zamieniła już 10% pneumatycznych narzędzi na narzędzia EB Desoutter w macierzystej fabryce i rozszerza instalację w dwóch innych dużych fabrykach.

Aby opisać zalety firmy Desoutter, użyłbym japońskiego wyrażenia „choudo ii”, które znaczy wykonywanie obowiązków tak, jak trzeba. Dotyczy to przystępności cenowej, funkcjonalności i jakości, których nie można osiągnąć bez posiadania pełnej specyfikacji.

Obecnie Toyota Auto Body uważa rozwiązania dostarczone przez Desoutter właśnie jako „dokładnie takie, jak trzeba”. Życzymy Wam, abyście dalej wytwarzali nowe produkty i stale je doskonalili!

VOLVO GROUP TRUCK OPERATIONS USA

Grupa Volvo to jeden z wiodących na świecie producentów ciężarówek, autobusów, sprzętu budowlanego oraz układów napędowych dla przemysłu morskiego i nie tylko. W fabrykach ciężarówek grupy Volvo opracowywanych jest najwięcej technologii. Prowadzone są tam wszystkie badania, także nad silnikami oraz przyjmowana jest większość zamówień.

Kunjan Tokekar – dyrektor, inżynier produkcji

Kiedy firma Volvo rozpoczęła pracę z Desoutter na początku 2000 r., przyświecał jej ten sam cel, co dzisiaj: zostać najwyższej klasy wiodącym producentem silników Diesla o pojemności 11, 13 i 16 litrów oraz automatycznych skrzyń biegów. Bezkompromisowo szukamy najwyższej jakości rozwiązań, a jednocześnie szanujemy naszych ludzi oraz nasze produkty i procesy.

Szukaliśmy firmy produkującej narzędzia wyznającej podobną filozofię, mogącej udowodnić swoje kwalifikacje oraz potrafiącej zapewnić wsparcie w naszej wymagającej branży.

Od samego początku specjaliści z Desoutter uważnie i bez pośpiechu wsłuchiwali się w nasze potrzeby oraz chętnie omawiali nasze wątpliwości i koncepcje. Dzięki temu przygotowali rozwiązania, które idealnie były dopasowane do naszego modelu biznesowego oraz procesów produkcji i montażu.

Ponadto firma Desoutter zapewnia serwis i wsparcie na wysokim poziomie. Mając pewność takiego wsparcia, możemy efektywniej pracować. Ostatnio pomogli nam nawet rozwiązać liczne problemy związane z oprogramowaniem i narzędziami oraz przez trzy dni uczestniczyli w naszej burzy mózgów.

Cart

Twój koszyk

Element usunięty. Cofnij